wtorek, 25 września 2012

Multimedialny SOK

Sokołowski Ośrodek Kultury

Multimedialny Sokołowski Ośrodek Kultury

Sokołowski Ośrodek Kultury ma szeroką ofertę skierowaną do odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jej szczegóły publikowane są na stronie internetowej, portalach społecznościowych, a teraz również w formie audycji, których można odsłuchać na stronie www.sok.sokolowpodl.pl


„Na scenie i estradzie - magazyn Sokołowskiego Ośrodka Kultury” to propozycja dla tych, którzy o najnowszych wydarzeniach w SOK chcieliby nie tylko poczytać, ale również posłuchać. - Od lutego 2012 roku emitujemy informacje o SOK-u także w eterze regionalnego radia - przypomina Paweł Kryszczuk z Sokołowskiego Ośrodka Kultury. - Audycja odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 21.35 do 23 na falach 101,7 lub 106 fm. Przyglądamy się w niej wydarzeniom w sokołowskiej kulturze. Audycja prowadzona jest na żywo, a można włączyć się do dyskusji za pomocą sms-ów, komunikatora Gadu-Gadu bądź telefonicznie.

Pociąg do kultury
Na stronie www.sok.sokolowpodl.pl w zakładce „Audycja radiowa na żywo” jest możliwość pobrania
i odsłuchania wszystkich materiałów. Audycję prowadzi Maria Koc - Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, a serwis kulturalny Sokołowskiego Ośrodka Kultury „Poczuj w sobie pociąg do kultury” prowadzi Paweł Kryszczuk - popularny animator kultury SOK.

Przygotowane do tej pory audycje mówiły o: Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego i niedawno wydanym przewodniku turystycznym. Gośćmi byli: Wanda Wierzchowska - prezes STSK i Roman Postek - dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie; edukacji plastycznej i znakomitym cyklu wystaw „Opowiem Ci o…”. - Gościliśmy wówczas sokołowskich artystów-plastyków: Joannę Błońską z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, Małgorzatę Świsłowską oraz Piotra Daniluka - przypomina Paweł Kryszczuk.

Miasto folkloru
Jedna z audycji została zatytułowana „Sokołów miastem folkloru”. Przypomniano w niej o tym, że nasze miasto gości rokrocznie najlepsze zespoły folklorystyczne z kraju i zagranicy w ramach Europejskich Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych. - Ważną uroczystością, o której wówczas mówiliśmy, był Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie powstania - informuje Paweł Kryszczuk. - Gościliśmy wówczas: Jana Rosochackiego - współtwórcę Zespołu, kierownika organizacyjnego oraz Iwonę Kopiwodę - kierownika artystycznego i choreografa Zespołu. Jednym z tematów było również Sokołowskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne, które wspólnie z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury realizuje wydarzenia kulturalne. Gośćmi byli: Wanda Wierzchowska - honorowy prezes STSK, kierownik Międzynarodowego Obozu Naukowego, Krystyna Matysiak - nowo wybrany prezes STSK, Agata Mosiej - nauczyciel z I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim, a jednocześnie członek zarządu STSK.

Dla niepełnosprawnych
Nie mogło też zabraknąć audycji na temat twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych w Sokołowie Podlaskim i w powiecie sokołowskim. Audycja inspirowana była II Piknikiem Integracyjnym, który odbył się 1 września w naszym mieście. Gościnnie w audycji wystąpili: Monika Krzemieniewska - dyrektor Centrum Pomocy Socjalnej w Sokołowie Podlaskim oraz Grzegorz Nowotniak - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.Wszystkie audycje można odsłuchać na stronie Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

KATARZYNA MARKUSZ

Artykuł można przeczytać również na stronie www.wiescisokolowskie.pl http://www.wiescisokolowskie.pl/multimedialny-sok,0w88mU8Rod84Xm25FU6A0ig8y9iI2jDdLl4EHMN3IFUW35FUp7.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz